Nyheter kultur- og folkehelse
Spillemidler til kulturarena
Hva kan det søkes midler til?
Tilskudd kan gis til kulturarenaer med regionale og/eller lokale funksjoner, grendehus, samfunnshus, flerbrukslokaler eller spesiallokaler for kunst og kultur slik som bibliotek, bygg for museum, scenekunstlokaler, konsertsal eller formidlingslokaler for billedkunst.
Midlene kan benyttes til nybygg, ombygging og modernisering av kulturarenaer, men ikke til vedlikehold og drift.
Tjeldsundprisen og Ungdomsstipend 2022 utdelt
Sanne Amalie Hammer mottok Ungdomsstipendet og Gunnar Johnsen tildelt Tjeldsundprisen.
UNGDOMSTILBUD - onsdag - SANKS og helsesykepleier
Alle ungdommer i Tjeldsund kommune fom. 7. klasse - velkommen til møteplassen på Evenskjer.
Åpent onsdager kl 14-17. Dette blir siste onsdag før jul.
Håper unge fra alle skolekretser får mulighet til å ta turen innom.
Vi jobber med transporttilbud, som vi håper vil være klart over nyttår.
Ann Jørgunn som er nevropsykolog ved Samisk nasjonalt kompetansetjeneste, psykisk helsevern og rus og helssykepleier Susanne Darre, vil delta sammen med oss. Det blir mulighet for gode samtaler, for de som ønsker det.
Vi serverer litt mat (sponsert av Coop på Evenskjer)
Velkommen til ei koselig ettermiddagsstund.
Ungdomstilbudet onsdag - besøk av SANKS
Alle ungdommer i Tjeldsund kommune fom. 7. klasse - velkommen til møteplassen på Evenskjer. Åpent onsdager kl 14-17.
Håper unge fra alle skolekretser får mulighet til å ta turen innom.
Vi jobber med transporttilbud, som vi håper vil være klart over nyttår.
Ann Jørgunn som er nevropsykolog ved Samisk nasjonalt kompetansetjeneste, psykisk helsevern og rus, vil delta sammen med oss. Det blir mulighet for gode samtaler, for de som ønsker det.
Velkommen til ei koselig ettermiddagsstund.
.
Åpningstider BUA Tjeldsund
Tirsdager kl. 14 - 17
Onsdager kl. 14 - 16
Torsdager kl. 14 - 19
Ungdomstilbud - onsdager
Alle ungdommer i Tjeldsund kommune f.o.m. 7. klasse - velkommen til møteplassen på Evenskjer. Vi har åpent hver onsdag kl 14.00-17.00
Håper vi sees i dag.
Håper også unge fra alle skolekretsene har mulighet for å komme innom.
Vi jobber med transporttilbud, men dette vil ikke være klart for etter nyttår.
Flott åpning av BUA Tjeldsund
Denne uka var det storstilt åpning av Tjeldsund kommune sitt nye ungdomstilbud.
Tjeldsund ungdomsråd i samarbeid med kultur og folkehelse har sammen jobbet frem dette tilbudet, som skal være for alle unge i hele kommunen.
Leder i Tjeldsund ungdomsråd, Emilie Kristoffersen, fikk det ærefulle oppdrag å klippe snora – og dermed ble BUA og huset offisielt åpnet.
Velkommen til åpning av BUA Tjeldsund
Tjeldsund Ungdomsråd i samarbeid med enhet for kultur og folkehelse inviterer til
Åpent hus mandag 28. november kl. 14 - 17
Invitasjon til innspills-møte om spillemiddelordningen
Troms og Finnmark fylkeskommune inviterer til innspills møte om spillemiddelordningen for anlegg og fysisk aktivitet 5. januar 2023. Statssekretær Gry Haugsbakken, i Kultur-, og likestillingsdepartementet, vil lede møtet og ber om innspill på temaene som er vedlagt i invitasjonen. Det vil bli innlegg fra organisasjoner som forholder seg til spillemidlene og det vil være mulighet for innspill fra salen. Det er ønskelig at politikere, representanter fra frivilligheten samt friluftsrådene deltar på møtet.
Tilskudd til inkludering av barn og unge
Målet med tilskuddsordningen er å legge til rette for at alle barn og unge skal ha mulighet til mestring og samfunnsdeltakelse. Tilskuddsordningen skal bidra til utvikling av åpne møteplasser, deltakelse på ferie- og fritidsaktiviteter og fullføring av utdanningsløp.
Med samfunnsdeltakelse menes tilknytning til fritidsaktiviteter, kulturliv, utdanning, organisasjonsliv og arbeidsliv, samt demokratisk deltakelse.
Målgruppen er barn og unge i alderen fra 0 til og med 24 år som av ulike grunner står i fare for å havne i utenforskap.










